Kino ze dne 17. dubna 2024: Tady Havel, slyšíte mě?

Tady Havel, slyšíte mě?

Dne 17. dubna 2024 šli studenti oboru Bohemistika pro cizince s panem dr. Hulejou do kina na film „Tady Havel, slyšíte mě?“ Poté proběhla debata o české politice a kultuře, kde se naši studenti dozvěděli mnoho zajímavostí.

Stručně o filmu:

V novém filmu „Tady Havel, slyšíte mě?“ se diváci mohou seznámit s osobností Václava Havla trochu jiným způsobem. Dokument sestává z autentických záběrů z posledních let života českého prezidenta. Ty zachycují jeho soukromý život, vášeň pro divadlo a vztahy k osobnostem světové politiky a kultury, které trvaly po celý jeho život. Nechybí ani humorné momenty, nečekané obraty a scény, které nám přibližují Havla nikoliv jako symbol Sametové revoluce a počátků samostatného českého státu, ale jako jednoho z nás. Vřele doporučuji tento film všem, co se zajímají o soudobé české dějiny a kulturní dění, kteří se nebojí nových perspektiv na známá fakta, a kteří mají chuť shlédnout poutavý, zároveň ale i neodborníkům přístupný film, ve kterém se lze ponořit na dvě hodiny do světa prvního českého prezidenta.

Autor příspěvku: Lucy Chillari, Studentský spolek zahraničních bohemistů

Úvod > Studium > Studentský spolek > Kino ze dne 17. dubna 2024: Tady Havel, slyšíte mě?