Studentky oboru Bohemistika pro cizince Xinran Li a Kateryna Strilchuk uspěly v 9. ročníku Mezinárodní konference zahraničních studentů češtiny pořádané Ústavem jazykové a odborné přípravy UK ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, která se konala ve dnech 25. – 26. 4. 2024. Obě studentky si ze soutěže odborných prezentací odnesly čestná uznání. Xinran ve svém příspěvku Diglosie pod lupou: čeština versus čínština porovnala současnou jazykovou situaci v ČR a Číně. Kateryna se ve své prezentaci nazvané Suržyk, ukrajinsko-ruský bastard? zaměřila na postavení suržyku v současné ukrajinské společnosti. Oběma srdečně gratulujeme!

Úvod > Xinran Li a Kateryna Strilchuk – 9. ročník Mezinárodní konference zahraničních studentů češtiny 2024