Mebae Fujii – Cena Susanny Roth 2022

Mebae Fujii, studentka NMgr. programu Bohemistika pro cizince získala Cenu Susanny Roth za rok 2022

Mezi další úspěšné studenty Ústavu bohemistických studií se zařadila Mebae Fujii, která zvítězila v 8. ročníku mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth určené začínajícím zahraničním překladatelům z českého jazyka ve věku do 40 let. Soutěž je opravdu mezinárodního charakteru, jak ukazuji i doplňovaná mapa zemí zastoupených v soutěži. V roce 2020 tuto cenu získala také studentka ÚBS, Minami Toyoshima.

Úkolem soutěžících v tomto ročníku bylo přeložit z češtiny do japonštiny vybranou pasáž z knihy Elsy Aidse Přípravy na všechno (nakl. FRA, 2020).

Mebae Fujii svou účast komentovala: Konečně se mi podařilo získat první místo na mezinárodní překladatelské soutěži Cena Susanny Roth! Jsem opravdu šťastná, že jsem konečně získala ocenění v soutěži, které se účastní od doby, kdy jsem studovala v zahraničí. Děkuji učitelům, všem členům poroty a Českému centru za vedení soutěže.

Zájem o překlad mezi japonštinou a češtinou ovlivnil i téma magisterské práce, kterou M. Fujii bude obhajovat tento týden (15.6.2022), ve své práci se zabývá překladatelskými posuny a jejich příčinami v překladu moderní pohádky K. Poláčka Edudant a Francimore do japonštiny.

Děkujeme za skvělou reprezentaci fakulty a srdečně gratulujeme k vítězství v soutěži a a stejně tak přejeme i úspěšné obhájení diplomové práce!

Mgr. Svatava Škodová, Ph.D., ÚBN

Úvod > Studium > Úspěchy studentů > Mebae Fujii – Cena Susanny Roth 2022