Deskovky ze dne 26.4.2024

Dnes vám posloužím jako průvodce jednotlivými událostmi jednoho studentského setkání, konkrétně královstvím deskových her a legrace.

Setkání se konalo 26.4.2024 v jedné pražské kavárně.

Deskové hry jsou vždy něčím výjimečně zajímavé a inspirující. Pokud jste na tuto akci přišli poprvé, budete se s největší pravděpodobností těšit na další.

Každý si mohl přinést svou oblíbenou hru a najít stejné nadšence, kteří si společně zahrají. Ale nebojte se, nikdo nezůstal bez deskové hry, protože v kavárně jich byl obrovský výběr.

Chtěli jste si raději zahrát „Cards against humanity“, kde musíte najít co nejvtipnější pokračování věty nebo odpovědět na otázku, nebo byste si možná raději zahráli „Dobble“ a zároveň si procvičili češtinu, kde musíte co nejrychleji najít a vykřičet shodné věci na kartách? Mohli byste se také stát řidičem tramvaje ve hře „Komu zvoní tramvaj“a udělat nesmírně těžkou volbu, po které trati se vydat, přičemž dva týmy vás musí o této volbě přesvědčit nebo naopak od ní odradit. Pro ty, kteří mají rádi klasiku, byly součástí večera také hry UNO a kostkové hry.

Ale počkejte, to není všechno: díky iniciativě jednoho ze studentů, děkujeme za to Shamilovi, byla možnost vyzkoušet si hry ve virtuální realitě. Tak samozřejmě ani tato příležitost nebyla promarněna a někteří si při hře „Beat Saber“ užili svou oblíbenou písničku.

Z tohoto večera si všichni odnesli nezapomenutelné dojmy a emoce, někdo si našel nové kamarády, někdo si vyzkoušel něco pro sebe extrémně nového. Setkání se zúčastnili studenti z celého světa, nejen bakaláři či magistři, potěšili nás i stážisté z Egypta a Číny, nechyběli ani studenti z ÚJOP. Rádi na našich akcích přivítáme všechny bez ohledu na místo studia, ročník, věk či národnost. Tak neváhejte a přijďte k nám!

Zveme vás tedy do našeho spolku, protože máme před sebou cestu plnou nejrůznějších a zajímavých akcí. Budeme se na vás moc těšit!

Autor textu: Anastasiia Koba, Studentský spolek zahraničních bohemistů

Hromadná fotka z akce: